Koronavírus: investičná príležitosť alebo dôvod k panike

Pravidelne pre Vás pripravujeme zhrnutie tých najdôležitejších informácií k aktuálnej situácii na finančných trhoch ohľadne nákazy COVID-19.

Nižšie nájdete prehľad situácie na trhu, ale aj informácie o obchodovaní a jednotlivých produktoch.

Sledujte s nami a aktuálny vývoj a zostaňte vždy v obraze.

Investujem, čo môžem robiť?

1.    Nerobiť unáhlené rozhodnutia a zostať kľudný.

Investícia je dlhodobá záležitosť, myslite na svoj cieľ a investičný horizont – disciplinovaný investor si vie vyhodnotiť, či podľahne výkyvom na trhu, ktoré sa môžu ukázať ako krátkodobé, alebo dodrží svoj stanovený investičný cieľ a horizont.

2.    Nakúpiť fondy v „akcii“.

Poklesy na trhoch sú neodeliteľnou súčasťou finančných trhov a môžu byť zaujímavou príležitosťou nakúpiť vysnívané fondy a aktíva so zľavou nie len pre portfólio manažérov, napriek tomu je dobré byť selektívny a využivať široko diverzifikované fondy, nakoľko nie každý cenný papier po poklese narastie.

3.    Odpredať časť alebo celok.

Predajom svojho portfólia v čase poklesu zabránite ďalšiemu poklesu investície, ale riskujete možnú stratu časti investovaných prostriedkov, zároveň sa pripravíte o možnosť potenciálneho budúceho rastu.

4.    Spojte sa s poradcom, sme tu pre Vás.

Neváhajte zavolať svojmu bankovému poradcovi, ktorý Vám podá ďalšie dôležité informácie k aktuálnej situácii a pomôže Vám vyhodnotiť či a ako na pokles zareagovať.

5. Viac dôležitých informácií nájdete tu: Komentár k situácii   Komentár k situácii 2

92 dôvodov prečo neInvestovať

Tzv. býčie trhy (Rast na finančných trhoch / expanzia) a medvedie trhy (pokles/recesia) sa na trhoch striedajú neustále. Pozrite sa na prehľad tých najdôležitejších udalostí s nimi spojených na odkaze nižšie:

                                      92 dôvodov prečo